s7307095.jpg [738x554]

dsc00321.jpg [922x692]

dsc002982.jpg [350x250]

Dzień wróbelka” w Chmielinku

Niejednokrotnie pisaliśmy o działaniach związanych z pracą  w projekcie Comenius, jakie od ponad roku mają miejsce w ZSPiP  w Chmielinku. Ostatnio wspominaliśmy o naszej polskiej książce napisanej przez    S. Lema o tytule Bajki robotów”. Od tego czasu w szkole miały miejsce różne działania związane   z propagowaniem czytelnictwa wśród najmłodszych. Zgodnie z założeniami projektu pracowaliśmy  w oparciu o książkę, wybraną tym razem przez bułgarską szkołę z Starej Zagorze, My, wróbelki”, autorstwa Jordana Radiczkowa. Po przeczytaniu wcześniej wymienionej pozycji lekturowej miało miejsce wiele działań realizowanych przez uczniów, rodziców, a także nauczycieli. Zadaniem każdej klasy było wykonanie określonych zadań, a efekty pracy zostały zaprezentowane podczas Dnia wróbelka”. Dzieci zrobiły prace plastyczne, gry planszowe, tworzyły w programach: Todoo, PowerPoint, Paint. Powstały także: film, kafejka, strach na wróble, koszulka U Fu, znaki drogowe, wróble gniazda, maski oraz ptasie tańce. Samorząd Szkolny ogłosił konkurs na temat: Piórko Ju.Tc.”, w którym wzięła udział większość uczniów.
W szkole zaroi
ło się od wróbli i wróbelków wszelkiej maści, także nie sposób było nie zauważyć, że wszyscy zapoznali się chociaż z kilkoma przygodami bułgarskich wr
óbelków.