Od 1 września 2004 do 31 sierpnia 2007 roku nasza szkoła realizowała program Socrates- Comenius, którego jednocześnie była koordynatorem. Przewodnim tematem programu była ,"Tożsamośc narodowa w Unii"
Współpracowaliśmy z szkołami :

  • Doesburga ( Holandia)
  • Antanavas ( Litwa)
  • Saraty ( Rumunia)
  • Chartres de Bretagne (Francja)

W pierwszym roku naszej współpracy skupiliśmy się na naszych regionalnych narodowych świętach ,a wymiernym efektem tych działań były: albumy ze zdjęciami celebrowanych świąt, a także płyta DVD z nagranymi świętami obchodzonymi w szkołach.

Kolejny rok pracy oscylował wokół potraw narodowych i regionalnych, dlatego też w szkole przygotowano 3 najpopularniejsze polskie potrawy: bigos wielkopolski, pierogi oraz schabowy z surówką. Zdjęcia gotowych potraw oraz przepisy do nich ( w j. polskim oraz angielskim) posłużyły do wykonania międzynarodowego, kulinarnego kalendarza.

W ostatnim roku pracy w programie Socrates-Comenius wszystkie partnerskie szkoły przygotowały dwa narodowe tańce , które następnie zostały nagrane wraz z układem choreograficznym oraz linią melodyczną na płycie DVD. Ponadto opracowaliśmy album, zawierający to, co wyróżnia nasz region.

W ciagu tych trzech lat współpracy przedstawiciele wszystkich szkół spotykali się po to aby omówić tematykę oraz sposób realizacji poszczególnych zadań. W naszej szkole takie spotkania odbyło się w październiku 2006 roku, natomiast ostatnie, podsumowujące cały program miało miejsce w kwietniu tego roku w Doesburgu ( Holandii)

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego i Przedszkola "Krystynka" w Chmielinku

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony