PATRONKA PRZEDSZKOLA

Krystyna Traczewska z domu Jackowiak urodziła się 3 listopada 1928 r. w Jabłonce Starej. Mając 22 lata rozpoczęła 4 stycznia 1950 r. pracę w Przedszkolu w Chmielinku. W budynku przedszkolnym pracowała i mieszkała, gdyż ówczesne władze zadbały o mieszkanie dla kierującej tą placówką.
Od początku swej pracy Pani Krystyna zawsze kierowała się dobrem dziecka. Wszelkie jej działania, zarówno wychowawczo- dydaktyczne jak też społeczne przyczyniły się dla rozwoju przedszkola w całym tego słowa znaczeniu.
Pani Krystyna prześwięcała idea wychowawcze przez prace - dzieci zawsze czynnie uczestniczyły we wszelkich pracach na rzecz przedszkola. Cały dzisiejszy wizerunek Przedszkola w Chmielinku( budynek, plac przedszkolny, wszelkie drzewa krzewy) - wszystko to z inicjatywy Pani Krysi. Tym wyraziła ona swoją miłość do przyrody ( w szczególności kochała kwiaty).
Całe swoje życie poświęciła dla Przedszkola- wychowała w nim blisko trzy pokolenia.
Przepracowała 37 lat i prawdopodobne, gdyby nie choroba zawodowa, Pani Krystyna pracowałaby jeszcze dłużej. Z wielkim trudem i żalem do siebie żegnała swą ukochaną prace i mimo , iż mieszkała tu w przedszkolu do końca swych dni- zawsze nosiła w sercu żal, że zdrowie nie pozwala jej pracować.
Pani Krystyna Traczewska zmarła 15.08.1995r