Zabawy bożonarodzeniowe

Wychowawczyni klasy III, Monika Tanona ze Szkoły  Podstawowej                        w Chmielinku, zaprosiła rodziców  swoich wychowanków do szkoły. Przygotowała  dla dzieci i rodziców zabawy bożonarodzeniowe pt. ,,Ida święta”. Zajęcia rozpoczęły się wspólnym tańcem do piosenki ,,Magia świat” oraz kolędą ,,Jest taki dzień”. Podczas spotkania rodzice brali udział w quizie o Bożym Narodzeniu oraz uczestniczyli w takich zabawach jak: wędrująca choinka, łańcuszek z szalików, szybki gwiazdor, wirujące przedmioty. Rodzice mieli okazję zobaczyć swoje dzieci podczas zajęć w grupie. Po wspólnych zabawach przyszedł czas na zabawę plastyczną. Rodzice wraz ze swoimi pociechami wykonywali choinkę z własnych, odrysowanych dłoni. Każda dłoń była opisana przepięknymi życzeniami świątecznymi. Zabawa tak spodobała się rodzicom, że trudno było zakończyć zajęcia. Po wspólnej pracy rodzice przy filiżance kawy i pysznym  pierniku  wsłuchiwali się w wygłaszane przez dzieci życzenia świąteczne.  Tak spędzony czas z dzieckiem, pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników zajęć.

Opublikowano: 05 marca 2015 00:02