Uczniowie klasy I-III w Fabryce bombek i w Piekarni

Dnia 15 grudnia uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę do Stodolska do Zakładu ozdob choinkowych. Podczas pobytu dzieci obserwowały proces produkcji szklanych bombek choinkowych. Zapoznały się z procesem dmuchania, srebrzenia bombek oraz etapami lakierowania, dekorowania i pakowania ozdób choinkowych.                     Kolejnym punktem wycieczki była    Piekarnia-cukiernia MA-TRANS mieszcząca się w Ruchocicach. Podczas wycieczki dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, obserwowały etapy powstawania chleba. Pracownik piekarni oprowadzał dzieci po całym zakładzie. Pokazał pomieszczenia produkcyjne, maszyny do wyrobu ciasta                 i pieczywa. Dzieci zobaczyły, jak działają poszczególne maszyny oraz w jaki sposób usprawniają produkcję.                                                                            Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowiadań o pracy piekarza,                a także  tajnikach wypieku chleba. Dzieci  zaglądały do pieców piekarniczych       i z niecierpliwością czekały na wypieczone bułki, chleb i bagietki. Z Piekarni dzieci przeszły do cukierni, gdzie obserwowały prace wypieku pierniczków, pokaz lukrowania białą i czarną czekoladą.

Na koniec pobytu wszyscy zostali hojnie obdarowani piernikami
i świeżo upieczonymi bagietkami. Było bardzo interesująco i pachnąco! Zapewne nieraz zapach pysznego, świeżo upieczonego chleba przypomni dzieciom o wizycie w piekarni.
Serdecznie dziękujemy Pani Kierownik za życzliwe przyjęcie i przekazanie informacji o tajnikach piekarskiego i cukierniczego  rzemiosła.

Opublikowano: 05 marca 2015 23:48