ŚNIADANIE DAJE MOC

Uczniowie   klasy I z inicjatywy wychowawczyni - pani Moniki Tanony przyłączyli  się do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Kilka dni temu rozpoczęły się  przygotowania. Dzieci poznawały najnowszą piramidę zdrowego żywienia. Nauczyły się m.in. co oznaczają poszczególne jej poziomy, których produktów mogą jeść więcej, a których powinni jeść mniej oraz z jakich można przygotować zdrowe śniadanie. Dowiedziały się również, że należy pamiętać o aktywności fizycznej oraz dostarczaniu organizmowi dwóch litrów wody w ciągu doby. Na gazetce szkolnej wywieszono plakaty z dwunastoma zasadami zdrowego żywienia. Prace te zostały wspólnie przygotowane przez dzieci i ich rodziców.

Uwieńczeniem powyższych działań był dzień, kiedy dzieci wraz ze swoimi rodzicami  przygotowały w klasie  zdrowe i pożywne śniadanie. Po stole "biegały" myszki z jajek oraz jeże z gruszek i winogrona. Nie zabrakło też owocowych palm i szaszłyków, a także  suszonych owoców i  kolorowych kanapek. Na stołach znalazły  się również płatki, jogurty, soki warzywno – owocowe oraz woda mineralna.

Okazało się, iż zabawne kanapki  zachęciły do jedzenia nawet szkolnych niejadków, którzy zawsze bronili się przed spożywaniem warzyw i owoców. Dzięki udziałowi w akcji uczniowie przypomnieli sobie, jak ważną rolę odgrywa śniadanie dla ich zdrowia, a także jak wielką dostarcza organizmowi energię na cały dzień.

Opublikowano: 27 listopada 2015 22:43