Dzieci klas I-III z naszej szkoły odwiedziły Komendę Powiatową Policji oraz Urząd Pocztowy w Nowym Tomyślu.

Wizyta na  policji  rozpoczęła się na podwórku komendy, gdzie wszystkie chętne dzieci, mogły "przymierzyć się" do policyjnego radiowozu i wczuć się w rolę policjanta. Po przejściu do budynku komendy, policjantka oprowadziła gości po  komendzie, zobaczyły stanowisko pracy oficera dyżurnego, a przez radio pozdrowiły pełniące służbę patrole. W pomieszczeniu monitoringu mogły zobaczyć, jak działają zainstalowane na terenie Nowego Tomyśla  kamery, co obserwują i w jaki sposób można wykorzystać zarejestrowany przez nie obraz.

Dzieci pełne wrażeń przeszły do sali konferencyjnej, gdzie po pogadance na temat bezpieczeństwa, mogły pobawić się w technika kryminalistyki. Dzieci na pamiątkę, zabrały do domu swoje odciski paluszków.  W czasie spotkania policjanci przypominali o bezpieczeństwie w różnych sytuacjach i o tym, jak dzieci same mogą o nie dbać.. Funkcjonariusze wręczyli swoim gościom drobne upominki.

Natomiast chcąc przekonać się, jak przebiega droga listu czy paczki od nadawcy do adresata, dzieci w tym samym dniu wybrali  się  na wycieczkę do Urzędu  Pocztowego  w Nowym Tomyślu. Dzięki uprzejmości  p. Naczelnik, która zgodziła się na wizytę, uczniowie  mogli zobaczyć, jak wygląda poczta " od kuchni". Zajrzeli do działu ekspedycyjnego. Zobaczyli jak  wygląda sala, w której listonosze segregują listy przed wyjściem " na rejony. Zapoznały się z pracą na poczcie i jej znaczeniem w naszym codziennym życiu Złożyli również życzenia pracownikom poczty z okazji ich święta przypadającego na 18 października „Dnia Poczty Polskiej”.

Wizyty takie jak ta spotykają się z wielkim zainteresowaniem oraz entuzjazmem naszych milusińskich ..

Opublikowano: 31 października 2011 11:39

Spotkanie z Pocztowcami i Policją