Przegląd Piosenki Patriotycznej i Niepodległościowej

  Niepodległość jest dla dzieci trudnym zagadnieniem, zwłaszcza w szkole podstawowej. Mimo to każdego roku przed tym jednym z najważniejszych narodowych świąt, w szkole odbywała się akademia, która przybliża treści związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

  W tym roku uzmysłowienie wagi dnia 11 Listopada miało nieco inny wymiar, niż dotychczas. Zamiast akademii, zorganizowano wyjazd uczniów do NOK-u gdzie odbywał się IX Przegląd Dawnej Piosenki Żołnierskiej i Niepodległościowej „Idzie żołnierz borem, lasem...” Nasi uczniowie mieli możliwość wysłuchania przepięknych, a niestety zapominanych już pieśni patriotycznych, które w większości wykonywane były przez ich rówieśników. Oprócz tego, kilkoro uczniów z naszej szkoły również wystąpiło na scenie i zaśpiewało (a także zagrało na flażoletach) pieśni: „Deszcz jesienny”, „Wojenko, wojenko”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Piechota”.

Opublikowano: 12 listopada 2013 18:54

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 258

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego i Przedszkola "Krystynka" w Chmielinku

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony