Wyjazd klas I - III

9.10.2013 r. uczniowie  klasy I, II oraz III wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się do Nowotomyskiego Ośrodka Kultury na spektakl teatralny pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Przedstawienie przeplatane było muzyką oraz śpiewem, co pobudzało dzieci do  interakcji z aktorami.  Po spektaklu cała grupa wybrała się na spacer po Nowym Tomyślu. W pierwszej  kolejności obejrzano największy na świecie kosz wiklinowy, który ma ponad 20m długości i wypleciony został  z około 12t wikliny.

Po spacerze dzieci odwiedziły  Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną, która posiada kolorowe pomieszczenie, gdzie znajduje się literatura tylko dla dzieci. Sala ta wyposażona jest w wygodne pufy i stoliczki, przy których dzieci mogą wygodnie przeglądać i czytać wybrane książki.

Około godziny trzynastej, uczniowie pełni wrażeń po całodniowych atrakcjach wrócili do szkoły.

Opublikowano: 10 października 2013 09:29