Śladami Trzech Króli..

Flażoleciści z Chmielinka w poznańskiej Katedrze

W poznańskiej Bazylice Archikatedralnej odbyło się XVIII spotkanie flażolecistów  Śladami Trzech Króli przy betlejemskim żłóbku. W gronie 1500 grających znaleźli się również uczniowie Szkoły Podstawowej w Chmielinku. Nabożeństwo prowadził biskup  Damian Bryl. Było ono przeplatane kolędami granymi na flażoletach przez wszystkich zebranych uczestników spotkania. Wspólna gra na flażoletach  w tak niezwykłym miejscu i podniosłej atmosferze uświadomiła młodym muzykom sens długich i mozolnych godzin poświęconych na doskonalenie umiejętności gry na  instrumencie. Dzięki takim spotkaniom, kolejne pokolenia nie zapomną przepięknej, polskiej tradycji kolędowania.

Wyjazd uczniów z Chmielinka dostarczył wiele wrażeń i przeżyć, które długo pozostaną w pamięci młodych flażolecistów.

Opublikowano: 23 stycznia 2014 13:49