Jest taki dzień ..

19 grudnia uczniowie klasy III ZSPiP w Chmielinku wraz z wychowawcą zaprosili dyrektora szkoły oraz rodziców na przedstawienie oparte na opowiadaniu Karola Dickensa ,, Opowieść wigilijna”. Uczniowie doskonale wcielili się w swoje role.  Historia Ebenezera Scrooge’a - Sknerusa, skąpego, zgorzkniałego, samotnego człowieka, którego duchy zabierają w niewiarygodną podróż w czasie, by ukazać mu kim był, kim się stał i kim będzie, skłania do refleksji i zadumy w okresie przedświątecznym.. Inscenizacja przeplatana była śpiewem kolęd i pastorałek. Nie zabrakło również Mikołaja, który wręczył gościom własnoręcznie przygotowane przez uczniów prezenty. Spotkanie uświetnił występ akordeonisty Kamila Heliasza – ucznia klasy oraz ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Tomyślu, który zagrał kolędy.

Opublikowano: 23 stycznia 2014 13:51